top of page
Screenshot 2022-02-09 at 21_edited.jpg

JT CONCEPTION

JT Conception (endine Trump Conception) sündis 2015. aastal, mil toona veel nimetu koosseis astus üles Uno Naissoo nimelisel loomingu konkursil noore helilooja palaga “Torumees”. Lugu võitis auhinnalise II koha ning see andis innustust bänd ametlikult kokku kutsuda.

 

Publiku huvi gruuviorkestri esimese live-esinemise vastu oli nii suur, et esimesest avalikust kontserdist sai kaks. Vaid aasta varem avatud Eesti esimeses jazziklubis Philly Joe’s leidsid järjestikustel kuumadel augustikuu suvepäevadel aset bändi esimesed live-kontserdid ja seda täismajale. Vähem kui aasta pärast anti välja debüütalbum “One” (2016), mis pälvis nii muusikakriitikute kui publiku tunnustava soosingu ning millele järgnesid kutsed nii Eesti kui naaberriikide muusikafestivalidele. See kõik omakorda inspireeris heliloojat niivõrd, et juba 2017. aastal ilmus nime alt Trump Conception teine täispikk album “Wait For It”, mis tõi

endaga Eesti Muusikaauhindade nominatsiooni kategoorias “Aasta Jazzalbum”, ohtralt innustavat kajastust, esinemisi ja tunnustust.

 

Janno Trump (s 1990) on Eesti üks hinnatumaid noorema generatsiooni bassiste, eelkõige tegev jazzmuusikuna, kuid mänginud ja plaate salvestanud ka väga erinevate pop- ja rockartistidega. Ta on kirjutanud muusikat nii väiksematele jazzansamblitele, bigbändile ning on eestvedajaks nii jazz-funk orkestrile JT Conception kui ka uuele kammerjazz koosseisule Janno Trump Clarity Ensemble. 2017.a aprillis pälvis Janno Trump “Noore Jazzitalendi” auhinna.

Oma täidlase bigbändiliku kõla ja intensiivse muusikalise energia poolest peetakse

kollektiivi JT Conception hetkel üheks kõige võimsamaks koosseisuks noores

Baltikumi jazzis ning 2019. aastal pälvis JT Conception Aasta Jazzansambli auhinna.

Möödunud aasta oktoobris ilmus bändil 2021. aasta lõpus ilmuvalt kolmandalt

täispikalt stuudioalbumilt singel “Rush Hour”.


 

Janno Trump - bass, kompositsioonid

Madis Muul - klahvpillid

Pent Järve - kitarr

Dmitri Nikolajevski - trummid

Caspar Salo - perkussioon

Danel Aljo - tenorsaksofon

Keio Vutt - baritonsaksofon

Allan Järve - trompet

Jason Hunter - trompet

Johannes Kiik - tromboon

f_KK_06526_2_edited.jpg
bottom of page