HAAPSALU PIISKOPILINNUS

REKET & TAFENAU

RAP'N'JAZZ

 

REKET on üks omanäolisemaid siinse räpiskeene esindajaid. Ta on igikestvalt leidlik oma sõnakasutuses, usaldades kuulajale isklikumat laadi rännakuid mehekskasvamisest ja meheksolemisest siin ja praegu. Ta on müstiline, olles samas rabavalt maine. Ta on romantiline, ent mitte talumatult magus. Nii kriitikud kui publik on tema suhtes meelestatud sarnaselt - super-jaa, meeldib!
 

Suvel Haapsalus toimuv jazzifestival TAFF:fest toob kuulajateni reketi stiilipuhta loomingu, seekord esmakordselt live jazzbandiga. Raivo Tafenau on omanimelises jazziklubis miksinud erinevaid muusikažanre ka varem, ja nüüd on aeg küps, et festivalipubliku silme all saaksid teineteisele käppa lüüa räpp ja jazz. “Reket on äärmiselt intelligentne ning tema sõnaseadmine teeb kadedaks; sellepärast tahakski koos midagi teha, et üksteiselt õppida - spetsiaalselt selleks festivaliks sündiva kavaga”

ANNA KANEELINA

ALTERNATIIV

 

Anna Kaneelina pälvis Eesti Muusikaauhinnad 2020 galal 4 auhinda – aasta naisartist, aasta album, aasta alternatiiv/indie album, aasta debüütalbum.
Anna Kaneelina muusika on salapärane ja kuulaja fantaasiat innustav. Tema häält on kirjeldatud kui hüüdja häält kõrbes, milles peitub habras jõud. Teda huvitab naise sisemaailm ja ta looming toetub paljuski isiklikele kogemustele. Erinevate emotsioonide kooslus muudab muusika ühtaegu verivärskeks, kuid samas küpseks. Anna Kaneelina on urbanistlik maag, kes ei karda jagada oma sisemaailma – võluvat oma haavatavuses ja ebamaises metsikuses. See on eeterlik pop toksiliste efektidega — muusika, mis paneb end elusana tundma.

 

“Anna Kaneelina bends pop music in odd, thrilling shapes. Her new debut album may have some passing references to Fleetwood Mac and raw, minimalist singer-songwriters, but her stunning voice and the avant-garde arrangements on tracks such as Thunder and Lilledes add many extra facets." Conor McCaffrey – Moo Kid

 

HENDRIK SAL-SALLER & RAIVO TAFENAU BAND

ROCK'N'JAZZ

HENDRIK SAL-SALLER - vokaal, kitarr
ERKO LAURIMAA - kitarr
RAIVO TAFENAU - saksofon
JOEL REMMEL - klaver
PEEDU KASS - bass
KASPAR KALLUSTE - trummid

On üsna tõenäoline, et iga eestlane teab mõnda ansambli Smilers lugu peast. Lugematud lavakilomeetrid, pühendumine ja auga väljateenitud muusikaauhinnad on Smilersist teinud väga eredalt särava tähe Eesti muusikataevas.


Ükski rokkbänd ei löö läbi tugeva front-man´ita. Hendrik Sal-Saller seda kahtlemata on! Tema suitsune tämber ja isikupärane laulumaneer jäävad meelde esimesest kuulamisest peale. Lisaks Smilersile kirjutab Sal-Saller lugusid ka teistele Eesti popartistidele, kelle seas on Mikk Mäe, Shanon, Gerli Padar, Eda-Ines Etti, Supernova jpt. Kokku on aastate jooksul kogunenud juba üle paarisaja pala.


Rock’n’Jazz kontserdiga lööme kõik kaardid segamini – Sal-Salleri seljataguse kindlustavad džässmuusikud ja uue kuue saavad nii mõnedki rokiklassikasse kuuluvad teosed kui ka tuntud hitid Sal-Salleri sulest.

SIIM AIMLA FUNK BAND

FUNK'N'JAZZ

 

SIIM AIMLA - saksofon
JASON HUNTER - trompet
STEN VALDMAA - tromboon
KRISTI RAIAS - vokaal
PAUL DANIEL - kitarr
ARTIS BORIS - klahvpillid
ROLAND JAIRUS - bass
KARL-JUHAN LAANESAAR - löökpillid

Funk on Siim Aimla soontes tuksunud juba pikka, pikka aega. Õigupoolest see osa funkist, mida esindavad James Brown, Michael ja Randy Brecker ning Nils Landgren. Mõte moodustada oma funk-kollektiiv oli vaikselt südamesopis juba ammu, kuid asi sai teoks tänu Siim Aimla tütre Aino tungivale nõudmisele aastal 2017.

 

Nüüd, paar aastat hiljem on ansambli koosseis formeerunud ja paika loksunud ning valmimas on ka esimene plaat. Ansambli muusika on saanud mõjutusi mitmelt poolt, eelkõige aga Nils Landgrenist ja Michael Breckerist.

CHARLIE PARKER 100

JAZZ'N'JAZZ

 

Charlie Parkeri panust jazzmuusika arengusse on võimatu ülehinnata. Ta elas ainult 35-aastaseks, kuid suutis jätta võimsa jälje maailma jazzitraditsiooni. Koos Dizzy Gillespiega loodud bebop-stiil sai 1940-50. aastatel kuulsaks ning on kõikide jazzikoolide kohustuslikus õppeprogrammis siiani. Tema teoseid mängitakse üle maailma, keerukas ja tehniline helikeel on väljakutseks kõikidel jam-sessionitel. Ilma Charlie Parkerita, keda on kutsutud oma panuse pärast ka jazzimaailma Mozartiks, ei kõlaks jazz ega blues kindlasti samamoodi kui oleme tänapäeval harjunud.

 

Aleksander Paal on saksofonist, kes on süvitsi uurinud Charlie Parkeri helikeelt ning koos kvartetiga antakse stiilne ja võimas kontsert saksofonigeeniuse pärandi tähistamiseks. Aegumatu bebop ja väärikad muusikud.

 

TITOKS

GYPSY'N' JAZZ

KRISTJAN RUDANOVSKI - viiul
JAANIS KILL - kitarr
ROBERT NÕMMANN - kontrabass

Virtuoosne, särav, tähelepanu püüdev ja meeletult tehniline, ent samas kõrvale mahe Titoksi helikeel on miski, mis on Eestisse jõudnud alles viimasel sajandil. Kollektiivi muusika viib kuulaja ajamasinas rännakule, kus avastatakse unustatud nostalgilisi meloodiaid, energiast pakatavaid swing'i rütme ja suitsuse salongimuusika sumedat atmosfääri.

 

Trio on oma muusika aluseks võtnud gypsy-džässi stiili, mida iseloomustab kitarri tugev rütmiline saade "la pompe", mille sarnast teistes muusikažanrites ei ole. Tänu sellele tehnikale on võimalik kitarriga täita trummi ja saateinstrumendi funktsiooni üheaegselt. Haruldaseks teeb stiili ka see, et kasutusel on ainult keelpillid - viiul, kitarr ja kontrabass.

 

Titoks sai oma alguse Tartust, kus kohtusid viiuldaja Kristjan Rudanovski ja kitarrist Jaanis Kill. Algselt mängisid nad kahekesi erinevates restoranides ja lokaalides ning korraldasid väiksemaid kontserte Rudanovski & Kill nime all. Kuna paljud esinemised vajasid taustamuusikat ja mängima pidi pikalt, jäi duol palju ruumi katsetusteks ja eksperimentideks - mängiti tuntumaid džässi standardeid, blues'i ja ka Eesti muusikat, kuni leiti juhuslikult nende instrumentide jaoks kõige kõnetavam stiil gypsy-džäss. Mõned aastad hiljem loodi ühe esinemise jaoks suurem koosseis (praeguseks nime all Les Estrellas), kus kohtusid Kristjan ja Jaanis kontrabassimängija Robert Nõmmanniga. Pausi ajal hakkasid nad kolmekesi jämmima ja avastasid, et kontrabass on just see, mis nende muusikast puudu on. Tänu kontrabassile tekkis kitarrile oluliselt rohkem soleerimisruumi ning võimalikuks said ka põnevad mitmehäälsused. Lisaks sellele laienes suurel määral ka koosseisu repertuaarivalik - nüüd esitatakse ka palasid, kus esirollis on kitarr või kontrabass. Titoks'i esimene kontsert oli aastal 2016 IDeejazz Festivalil.

 

RAMUEL TAFENAU KVINTETT

MODERN JAZZ

KALLE PILLI - kitarr

JOEL-RASMUS REMMEL - klahvpillid
MIHKEL MÄLGAND - bass

ALLAN JÄRVE - flugelhorn
RAMUEL TAFENAU - trummid

Ramuel Tafenau on üks noorema generatsiooni säravamaid trummareid, kes on koostööd teinud mitmete kodumaiste pop- ja jazzmuusikutega (sh Joel Remmel Trio, Kalle Pilli Quintet, Paul Daniel, Hedvig Hanson, Kristjan Järvi, Erki Pärnoja, Sander Mölder, Raivo Tafenau, Liisi Koikson, Ott Lepland, Birgit Sarrap jt.). Mitmed erinevad koosseisud ja projektid on viinud teda lavalaudadele üle Eesti, samuti mitmetele festivalidele ja tuurikontsertidele Soomes, Rootsis, Venemaal, Saksamaal ning Horvaatias. Lõpetanud Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse ja helidisaini ning Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Toomas Rulli käe all, täiendab ta ennast hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes jazzmuusika trummide erialal ning tegeleb aktiivselt omaloomingu kirjutamisega. Detsembris 2015 pälvis ta Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fondi poolt välja antud Uno Naissoo nimelise stipendiumi. 

Eelmise kümnendi viimasel kuul ilmunud debüütalbumilt “Gather Around” leiab kaheksa Ramueli enda kirjutatud ja produtseeritud instrumentaalpala, mille juured ulatuvad tema varajasse nooruspõlve, mil ta lisaks klaveri- ja trummiõpingutele alustas üha aktiivsemalt ka omaloomingu kirjutamisega.

Kontserdil kuuleb lugusid Ramuel Tafenau debüütalbumilt ning sekka ka palu, mis plaadile ei jõudnud.

 

Autor ise peab enda tugevamateks loomingulisteks mõjutusteks Pat Metheny Groupi suurepärast kõla ja koosmängu, Janek Gwizdala atmosfäärilikku helidemaailma ning Antonio Sanchez’i tipptehnilist trummimängu. Kontserdil astuvad lavale tema head sõbrad ja muusikud Joel-Rasmus Remmel klahvpillidel, Mihkel Mälgand bassil, Kalle Pilli kitarridel ning Allan Järve flugelhornil. 

KAIRE VILGATS

DISCO'N'JAZZ

 

SISU LOOMISEL!

HAAPSALU BIG BAND

BIG BAND

 

SISU LOOMISEL!

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA!

  • Facebook
  • Instagram
taff_logo_hor_1_edited.png